Wracamy do sprawy wypadku w Szymanowie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wracamy do sprawy wypadku w Szymanowie

Data publikacji 04.10.2013

kierowcy_201111 Policjanci Wydziału Kryminalnego, w toku prowadzonego postępowania, ustalili, że sprawcą wypadku, do którego doszło 16 września w Szymanowie był 53 – letni mieszkaniec gminy Śrem, który wstępnie podawał się za pasażera pojazdu marki Opel Frontera.

18 września br. na naszej stronie internetowej ukazał się komunikat o wstępnych ustaleniach dotyczących zdarzenia drogowego w Szymanowie. Przypomnijmy, że informacja ta brzmiała:

W miniony poniedziałek, 16 września policjanci wykonywali czynności służbowe w związku z wypadkiem, do którego doszło w Szymanowie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Oplem Frontera, 29 – letni mieszkaniec gminy Śrem, nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim pojazdu marki Hyundai Atos, którym kierowała 36 – letnia mieszkanka gminy Śrem, i uderzył w jego tył. W wyniku uderzenia Hyundai przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i doszło do zderzenia z Oplem Corsa, którym kierował 74 – letni mieszkaniec Śremu.

Kierujących pojazdami marki Hyundai Atos i Opel Corsa przewieziono do szpitala.

Kierujący Oplem Frontera i kierująca pojazdem marki Hyundai Atos byli trzeźwi. Od kierującego Oplem Corsa, z uwagi na stan zdrowia, pobrano krew celem ustalenia stanu trzeźwości.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego”.

Dziś możemy już o sprawie powiedzieć więcej. Jak się okazało, w toku prowadzonego postępowania, wstępne ustalenia, co do sprawcy zdarzenia nie potwierdziły się. Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawcą wypadku, do którego doszło 16 września w Szymanowie, był 53 – letni mieszkaniec gminy Śrem, który wstępnie podawał się za pasażera pojazdu marki Opel Frontera. We wtorek, 1 października, mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa cały czas jest w toku. Policjanci badają inne jej wątki.