Policjanci ujawnili kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu

Data publikacji 25.02.2013

policja

Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci drogówki oraz prewencji ujawnili kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu. Obecnie prowadzimy postępowania w tych sprawach.

Dziś w nocy, o godz. 01.45 policjanci drogówki i prewencji w Książu Wlkp. na ulicy Nowomiejskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf, którym kierował 28 – letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. Okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,17 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. A, B, C. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci drogówki.

Wczoraj rano, o godz. 05.25 policjanci drogówki i prewencji w Śremie na ulicy Zamenhofa zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Alfa Romeo, którym kierował 25 – letni mieszkaniec Śremu. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,96 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. B. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.

W miniony piątek, 22 lutego policjanci drogówki i prewencji ujawnili dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Najpierw, o godz. 13.25 funkcjonariusze drogówki w Szołdrach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 1,34 mg/l. Następnie, o godz. 19.05 na trasie Psarskie – Góra policjanci prewencji zauważyli kierującego rowerem bez oświetlenia, który jechał tzw. „wężykiem”. Okazało się, że to 31 – letni mieszkaniec gminy Śrem. Ten mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0, 84 mg/l. W tych sprawach również prowadzimy postępowania.