Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śremscy policjanci zatrzymali złodziei, którzy włamali się do sklepów w sąsiednim powiecie

Data publikacji 19.02.2013

kajdanki21 Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ze śremskiej Komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepów na terenie powiatu gostyńskiego. Zatrzymanie miało miejsce w nocy, a funkcjonariusze zauważyli złodziei przy jednym ze śremskich sklepów. Co by było, gdyby nasi czujni mundurowi  w porę nie zatrzymali sprawców, którzy wcześniej okradli sklepy w sąsiednim powiecie?

W nocy  z 13  na 14 lutego br. około godz. 01.40 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie patrolowania ulicy Powstańców Wlkp. przy jednym ze sklepów zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać w kierunku ulicy Mickiewicza.

Okazało się, że w rejonie Muzeum Śremskiego, w ciemnym, niewidocznym z ulicy miejscu mężczyźni mieli ukryty samochód marki VW Sharan, którym próbowali odjechać. Policjanci oczywiście uniemożliwili im to i zatrzymali uciekających. Okazali się nimi mieszkańcy  powiatu jeleniogórskiego mający 36 i 26 lat.

W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się nerwowo. Jeden z nich powiedział, że właśnie jadą na wakacje, a drugi, że właśnie wracają do domu z wesela. W kieszeni bluzy 36 – latka policjanci znaleźli kominiarkę oraz czarne rękawiczki, a 26 –latek miał w kieszeniach od spodni czarne rękawice robocze oraz czarną wełnianą czapkę. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi pod tylnym siedzeniem znaleźli ukryte dwa łomy, obcęgi, nóż oraz rozpierak. W samochodzie była jeszcze jedna czarna, wełniana czapka, dwie duże torby oraz kilka telefonów komórkowych.

Zatrzymanych policjanci osadzili w „policyjnym areszcie” do wyjaśnienia sprawy, która, jak się okazało miała ciąg dalszy, choć nasze patrole, które szybko, tej samej nocy, sprawdziły stan zabezpieczeń zewnętrznych obiektów handlowych i usługowych, włamań ani innych nieprawidłowości w Śremie nie ujawniły. Tego samego dnia rano, tuż przed godz. 09.00, śremscy kryminalni w małej wiosce pod Zaniemyślem zatrzymali trzeciego mężczyznę z powiatu jeleniogórskiego.

Zatrzymani przez śremskich policjantów okazali się złodziejami, którzy wcześniej włamali się i okradli sklepy w powiecie gostyński. W związku z powyższym podajemy link do materiału na ten temat pt. „Gostyń/Śrem – Na „gościnne występy” do Wielkopolski”, który znajduje się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:

www.wielkopolska.policja.gov.pl/index.php/aktualnosci/newsy/5881-gostynsrem-na-qgoscinne-wystepyq-do-wielkopolski