II Turniej Strzelecki o Puchar Kapelana Policji

Data publikacji 22.12.2011

pageW dniu 22 grudnia 2011 roku na terenie strzelnicy Bractwa Kurkowego w Śremie odbył się II TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR KAPELANA POLICJI .

Integracja środowiska policyjnego i sympatyków strzelania a także doskonalenie umiejętności strzeleckich to  cele, które przyświecały inicjatywie zorganizowanej dla policjantów z  śremskiej i średzkiej jednostki przez naszego kapelana ks. Lecha Otte, Komendanta Powiatowego Policji w Śremie podinsp. Piotra Leciejewskiego oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów działający przy śremskiej jednostce Policji.

Każda drużyna biorąca udział w turnieju składała się z trzech zawodników , którzy oddawali 10 strzałów do tarczy z  odległości 25 metrów z pistoletu P-83 kaliber 9 mm.

Drużyny wystawiły : KPP w Środzie Wlkp (1 drużyna ) oraz KPP w Śremie ( 3 drużyny ) – Wydział Kryminalny, Wydział Prewencji, Referat Ruchu Drogowego a także Kierownictwo obu jednostek (1 drużyna )  i Emeryci Policyjni (1 drużyna ).

Zawody zwyciężyła drużyna policjantów ze Środy Wlkp., II  miejsce zajęła drużyna Wydziału Prewencji z Naszej jednostki, natomiast III miejsce zajęła drużyna złożona z Komendantów obu jednostek Policji.

W klasyfikacji indywidualnej królem strzelców został asp. szt. Arkadiusz Kąsowski z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., II miejsce zajął mł.asp. Maciej Muszyński również z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., na III miejscu uplasował się asp. Grzegorz Bruss z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

W klasyfikacji indywidualnej królową zawodów została st.asp. Anna Boniec z Komendy Powiatowej Policji w Śremie,  II miejsce st.post. Romana Stasik, na III miejscu uplasowała się policjantka Wydziału Prewencji Naszej jednostki sierż. Anna Halladin.

Na zakończenie turnieju jego uczestnicy puchary i dyplomy odebrali z rąk Kapelana ks. Lecha Otty.

Serdecznie dziękujemy Bractwu Kurkowemu za pomoc w zorganizowaniu imprezy w szczególności Panu Sławomirowi Baszyńskiemu.