Dwa tragiczne w skutkach zdarzenia - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa tragiczne w skutkach zdarzenia

Data publikacji 23.05.2011

img_3222_jarosawki_22.05.2011rW miniony weekend na terenie powiatu śremskiego odnotowaliśmy dwa tragiczne w skutkach zdarzenia. W sobotę, w drodze do szpitala zmarł motocyklista, który uderzył w drzewo na drodze relacji Konarzyce – Książ Wlkp. Natomiast w niedzielę płetwonurek odnalazł zwłoki młodego mężczyzny, który kąpał się w jeziorze w Jarosławkach. Obecnie badamy wszelkie okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

W sobotę, 21 maja o godz. 19.30 otrzymaliśmy zgłoszenie od dyspozytorki pogotowia o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze relacji Konarzyce – Książ Wlkp.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, kierujący motocyklem 35 – letni mieszkaniec gminy Jarocin, z nieustalonych jak dotychczas przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Motocyklista zmarł w drodze do szpitala. Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

W niedzielę, 22 maja śremscy policjanci udali się do Jarosławek w związku ze zgłoszeniem o tym, że w miejscowym jeziorze mógł utonąć człowiek.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy podjęli czynności w Jarosławkach, 22 maja około godz. 14.45 podczas kąpieli w jeziorze utonął, z nieustalonych jak dotychczas przyczyn, 26 – letni mieszkaniec Środy Wlkp. Około godz. 18.10 płetwonurek odnalazł zwłoki mężczyzny. Decyzją prokuratora ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tych zdarzeń wyjaśniają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Poniżej zdjęcie wykonane wczoraj w Jarosławkach. Fot. Michał Czubak "Tygodnik Śremski".

img_3222_22.05.2011