Policjanci ustalili i ujęli 14 - latka, który kradł na cmentarzu - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili i ujęli 14 - latka, który kradł na cmentarzu

Data publikacji 23.04.2010

dsc03826_lampion_04.10 Policjanci zespołu ds. nieletnich ustalili i ujęli 14 – letniego śremianina, który z cmentarza komunalnego w Śremie kradł lampiony oraz mosiężne wazony i znicze. Nieletni uszkodził także dwie płyty nagrobkowe. Obecnie mundurowi pracują nad ustaleniem wszystkich osób pokrzywdzonych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

A wszystko zaczęło się wówczas, kiedy policjanci uzyskali informację o tym, że w jednym ze śremskich punktów skupu złomu nieznany, młody chłopak porzucił plecak wypełniony fragmentami mosiężnych wazonów i uciekł. Pracownik tego punktu zaczął podejrzewać, że zawartość plecaka może pochodzić z kradzieży i kiedy zasugerował to młodemu mężczyźnie, ten wystraszony oddalił się.

Sprawą od początku zajęli się policjanci zespołu ds. nieletnich, którzy po kilku tygodniach żmudnej pracy operacyjnej, prowadzonej z wykorzystaniem posiadanego materiału dowodowego, wpadli na trop sprawcy kradzieży. Okazał się nim znany Policji i wielokrotnie już notowany 14 – letni mieszkaniec Śremu. Chłopak przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że na cmentarz chodził wielokrotnie, zabierał wazony i znicze, a następnie siekierą je potłukł i próbował sprzedać, aby uzyskać pieniądze. Działał sam. Okazało się także, iż w dwóch przypadkach nieletni wyrywając wazon uszkodził płyty nagrobkowe. Dotychczas policjanci ustalili 15 pokrzywdzonych, którzy straty wycenili na około 10 000 zł.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Zwracamy się także z prośbą do dotychczas nieustalonych osób pokrzywdzonych o zgłaszanie się do naszej jednostki. Najlepiej najpierw telefonicznie kontaktować się z policjantami zespołu ds. nieletnich. Można dzwonić  pod nr 997 lub od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 - 15.30, pod nr 61 28 15 238. Szukamy m. in. właściciela lampionu, który prezentujemy poniżej na ostatnim, trzecim zdjęciu.

 dsc03820_04.10r

dsc03824_wazony_04.10

dsc03826_wazony_04.2010r