Policjanci najlepiej strzelali

Data publikacji 13.03.2010

dsc07653_turniej__strzelecki_06.03.10Policyjna ekipa w składzie: asp. Roman Bruss, mł. asp. Grzegorz Bruss, st. sierż. Sebastian Tasiemski, st. sierż. Łukasz Marciniak zajęła drużynowo I miejsce w VIII już edycji turnieju strzeleckiego dla służb mundurowych i pracowników administracji publicznej. Dodatkowo st. sierż. Sebastian Tasiemski zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej tych zawodów.

Turniej odbył się w minioną sobotę, 6 marca, w siedzibie Bractwa Kurkowego w Śremie. Ogółem uczestniczyło w nim 13 drużyn, czyli było 52 strzelców, którzy strzelali z pistoletu i karabinu. W sumie odbyły się więc dwa strzelania: z 25 metrów z pistoletu trzeba było oddać 5 strzałów i z 50 metrów z karabinu również oddawano pięć strzałów.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych kolegów, którzy okazali się najlepszą drużyną zawodów i przywieźli do jednostki okazały Puchar ufundowany przez Burmistrza Śremu. Świetnie zaprezentował się st. sierż. Sebastian Tasiemski, który w klasyfikacji indywidualnej zajął II miejsce i otrzymał Szablę Starosty.

Przy okazji warto dodać, że rok temu podczas VII edycji tego samego turnieju nasi policjanci również stawali na podium, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.