Bezpieczny powrót do szkoły - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót do szkoły

Data publikacji 27.08.2009

intro_policji1

 

Już za kilka dni koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego. Dla nas – policjantów to czas szczególnej uwagi, jaką kierujemy na dzieci oraz młodzież powracającą po dwóch miesiącach odpoczynku w szkolne mury. Dzieci i młodzież stanowią grupę szczególnie narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego 1 września będziemy prowadzić na ulicach Śremu i w rejonach szkół wzmożone patrole i kontrole. 

Wrzesień to czas, kiedy szkoły i przyszkolne boiska zapełniają się gwarem uczniów, którzy wchodząc z wolna w rytm szkolnego życia, myślami pozostają nadal na wakacjach. Dziecko idąc do szkoły, czy wracając z niej do domu, może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. W tym właśnie czasie dochodzi najczęściej też do różnego rodzaju zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, dealerem narkotyków, pobicia i wymuszenia pieniędzy to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie w pierwszy dzień szkoły poprowadzą szereg działań prewencyjnych, mających poprawić bezpieczeństwo najmłodszych. W tym okresie wzmożone zostaną kontrole ruchu drogowego, autobusów dowożących dzieci, a przede wszystkim okolic szkół.

Wszystkim uczniom, z okazji zbliżającego się roku szkolnego, życzymy wielu sukcesów, dobrych stopni i bezpiecznych powrotów do domu.

 

Komenda Powiatowa Policji w Śremie